Wybór języka:   Polski | Deutsch | English
Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Abakus - Kancelaria Doradców Podatkowych
Kancelaria Doradców Podatkowych ABAKUS s.c.

Kancelaria doradców podatkowych działa na polskim rynku od 1990 roku. siedziba firmy mieści się w Głogowie przy ulicy Gwiaździstej 35.

Nasza działalność polega na kompleksowej obsłudze przedsiębiorstw. Wykonujemy czynności doradztwa podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 05 lipca 1996 roku o doradztwie podatkowym (Dz. u. nr 102, poz. 475 z późniejszymi zmianami). Każdej osobie  zarówno prowadzącej działalność gospodarczą   jak i osobie prywatnej służymy pomocą w rozwiązywaniu ciążących na niej problemów.

Od 1992 roku Kancelaria działa w formie spółki cywilnej. W chwili obecnej kancelarię tworzą: dr Izabella Ewa Cech doradca podatkowy nr 01896 i Renata Kamińska doradca podatkowy nr 01892.

Kancelaria specjalizuje się w doradztwie podatkowym, gospodarczym i finansowym  zarówno dla klientów indwywidualnych, jak  małych i średnich przedsiębiorstw oraz w sprawach spornych pomiędzy podmiotami gospodarczymi a organami podatkowymi, reprezentowaniem podatnika przed sądem, wprowadzaniu firm na rynek niemiecki i ich opieką na tym rynku.

Od 2015 roku kancelaria rozszerzyła ofertę o senior desk skierowaną na rozwiązanywanie problemów dla seniorów. Tym samym osoby posiadające głogowską kartę seniora mogą skorzystać z ofert specjalnych Kancelarii. 

Osobami uprawnionymi do kontaktu są doradcy podatkowi.

Dodatkowo kancelaria jest aktywna w obszarze pomocy transgranicznej.
Dr Izabella Ewa Cech uczestniczy w programie finansowanym ze środków Unii Europejskiej, a realizowanym przez Investitionsbank Berlin jako trener dla przedsiębiorstw niemieckich pragnących wejść na rynek polski.

Kancelaria pracuje wykorzystując oprogramowanie firm Kabi oraz Polsystem 2, Reset, ELSTER oraz pakiety biurowe OpenOffice i MS Office. W kwestiach obsługi ZUS stosujemy elektroniczną formę przekazu dokumentów pomiędzy Kancelarią a jednostką ZUS.

Obecnie Kancelarię tworzą

Renata Kamińska - Senior Manager - doradca podatkowy 01892 założycielka biura i prekursorka doradztwa podatkowego. Od początku dzialalności kancelarii w 1990 roku przyczyniła się do jej rozwoju i aktywnie uczestniczy  w życiu kancelarii

dr Izabella Ewa Cech - doktor nauk ekonomicznych - doradca podatkowy 01896 licencjonowany doradca podatkowy. Tytuł doradcy podatkowego uzyskała po zdaniu w 1998 roku egzaminu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną. Doświadczenia zbierała zarówno na rynku polskim jak i niemieckim, początkowo na placówce dyplomatycznej w Wydziale Ekonomiczno-Handlowym Ambasady RP w Berlinie na stanowisku I Sekretarza, a nastepnie po zakończeniu służby jako przedsiębiorca zarówno na rynku polskim jak i niemieckim.  Jest autorką licznych artykułów w zakresie podatków i działalności gospodarczej w szczególności w obszarze transgranicznym.  Obecnie kieruje działem kontroli podatkowej i postępowań odwoławczych oraz German Desk specjalizującym się w obsłudze podmiotów działających na rynku niemieckim. Dodatkowo wspomaga dział doradztwa podatkowego.

20 lat KRDP